UNICEF Ukraine 💕💛💙

 


Що робити, коли особистий ресурс на нулі?

Багато людей сприймають стан емоційного вигорання як категорично негативний, помилково докоряючи собі в лінощах чи неорганізованості. Насправді ж стан «нульового ресурсу» просто сигналізує нам про необхідність зробити перерву та перемкнути увагу.

❓Як швидко повернутися у «форму»? Психологи радять:

🟠 Щоденні ритуали радості

Стрес не завжди очевидний. Навіть коли здається, що в житті все спокійно, щоденна рутина та обов’язки забирають багато енергії. Ритуали, які дозволяють відновити особистий ресурс, мають бути так само щоденними. Чашка кави зранку в цілковитій тиші або година, проведена наодинці з улюбленою музикою. Дрібниці, на які постійно не вистачає часу, але саме вони допомагають нам відновити мотивацію та налаштуватися на продуктивний день.

🟠 Упорядкований простір і догляд за собою

Коли здається, що в житті все йде не за планом, важливо відновити відчуття контролю. Тому впорядкування робочого місця або власної оселі може бути першим кроком. Також приділіть увагу догляду за собою.

🟠 Спорт 

Традиційне джерело дофаміну. Так званого «гормону щастя», що, зокрема, має вагомий вплив на зосередженість і мотивацію. Прості та регулярні фізичні навантаження здатні допомогти вийти зі стану втраченого емоційного ресурсу.

❤️ Кохання (if you know what І mean)

Напередодні Дня всіх закоханих буде злочином не згадати про цей метод, що також є потужним джерелом дофаміну і способом знизити рівень стресу. Тож класики радять: кохайтеся. З правильними людьми. І вони мають рацію.

🟠 Small talk

Коли не вистачає енергії та відчувається важка втома від рутини, маленька розмова ні про що з новою людиною може дати позитивний імпульс, такий необхідний вашій психіці.

🟠 Мрійте

Так, це складно робити під час війни – планувати майбутнє та своє життя. Але саме цей образ майбутнього часто змушує людей боротись і перемагати навіть у найбільш безвихідних ситуаціях. Вірте в себе та у своє майбутнє.

Джерело: психологиня та психотерапевтка проєкту Rescue Now Надія Терещенко.


✨ Як же було б чудово, якби всі знали про своє внутрішнє світло. Адже це велика сила, яка допоможе впоратись з усіма випробуваннями.
У кожного з нас ця сила є з самого дитинства. У брошурі «Твоя сила: практикум для дітей та підлітків» є 22 практики, які допоможуть дітям різного віку віднайти її та краще зрозуміти себе.
Можна працювати в самій книжці-практикумі, а можна вирізати запропоновані шаблони і потім попрацювати з ними, а також розмальовувати їх. Використовувати книжку діти можуть як самостійно, так і на уроках чи позашкільних заняттях.
Завантажуйте посібник безкоштовно зі Спільнотеки 👉 https://bit.ly/3w9bnv0.
Допоможіть діткам віднайти внутрішнє світло 🤗


🎥 Новий освітній серіал «Бути ПОРУЧ» про підтримку психічного здоров’я від ЮНІСЕФ, Міністерство освіти і науки України і порталу Дія.Цифрова освіта вже доступний для перегляду!
Переглядайте тут 👉 bit.ly/40DjPkg
Цей серіал допоможе краще розуміти почуття та емоційні реакції дітей, правильно реагувати на несподівані ситуації та застосовувати методи заспокоєння для стабілізації власного стану та підтримки малечі.
👐 Кому буде корисний?
Для вчителів, вихователів, батьків, волонтерів та всіх, хто працює з дітьми
Чому варто дивитися серіал українцям?
🔹 Щоб зрозуміти, як війна впливає на дітей і чим може допомогти спеціаліст.
🔹 Щоб отримати рекомендації щодо того, як уникнути повторної травматизації дитини.
🔹 Щоб навчитися розпізнавати ПТСР за його симптомами.
🔹 Щоб набути навички підтримки психічного здоров’я дітей під час навчання.
🔹 Щоб дізнатися, як правильне харчування та фізична активність можуть допомогти покращити психічне здоров’я.
Кількість серій: 11.
Тривалість кожної серії: 5–20 хвилин.
Слухачі курсу після його завершення отримають сертифікати.







*ЮНІСЕФ: як зробити цифровий світ дружнім до дітей*



*Як захистити дитину, яка постраждала від кібербулінгу* https://znayshov.com/News/Details/Yak_zakhystyty_dytynu_Yaka_postrazhdala_vid_kiberbulinhu

Немає коментарів:

Дописати коментар